UV-C Dezenfeksiyon Sistemleri

UV-C Dezenfeksiyon Sistemleri ve Ekipmanları

UV-Teknik olarak amacımız; UV teknolojisi ile dezenfeksiyon uygulamaları ve proses iyileştirmeleri yaparak üreticiler, kullanıcılar ve satıcılar için güçlü çözüm ortaklıkları yapmaktır.

 

UV teknolojileri endüstride sayısız kullanım alanına sahiptir. Müșterilerimize UV lambaları, elektronik balastları, su altı daldırma tipleri, uv sensörleri ve benzeri tamamlayıcı ürünleri sunmaktayız. Ürün yelpazemiz Avrupa menșeili ve geniș kapsamlı olup, sürekli genișlemektedir.

ULTRAVİYOLE NEDİR?

 

Doğada ultraviyole ışınlarının kaynağı güneştir. Güneşten gelen uv ışınları insan sağlığına ve çevreye etkilerine göre 3 grupta incelenebilir.

  • UVA (400nm-315nm)
  • UVB (315nm-280nm)
  • UVC (280nm-200nm)

Bu ışınların dalga boyları azaldıkça enerjileri artar, radyasyon etkinliği artar.

Yukardaki eğriden anlaşılacağı üzere UV ışının hücreye etkinliği en fazla 200-280 nm aralığındaki UV-C bölgesindedir. UV-C ışıkta ise tepe noktası yaklaşık 253-256nm aralığındadır.

 

Yaklaşık 254nm dalga boylu yüksek enerjili UV-C ışınları mikroorganizmaların hücre zarından geçerek DNA tarafından absorbe edilir. Bu absorbe sonucu açığa çıkan enerji hücrenin DNA zincirinde kopmalara sebep olur. DNA zinciri bozulan hücrenin üreme ve benzeri yaşamsal faaliyetleri sona erer ve hücre ölümü gerçekleşir.